Astragalus a płodność

Opublikowane przez Admin w dniu

Coraz więcej par ma problem z zajściem w ciążę. W Polsce problem ten dotyka rocznie 1,5 miliona par. W 40% problem z płodnością zależny jest od kobiety, w kolejnych 40% od mężczyzny, a pozostałe 20% stanowią problemy wspólne. Procesy związane z płodnością są bardzo złożone, a przez to zależne od wielu czynników. Do ciąży dochodzi w wyniku prawidłowego przebiegu zapłodnienia komórki jajowej oraz zagnieżdżenia zarodka w błonie śluzowej macicy. Potencjał podziału komórek zarodka zależy od jakości zarówno komórki jajowej, jak i plemnika. Natomiast jakość komórek płciowych jest wypadkową wielu czynników – prawidłowego stężenia i współpracy hormonów, nie tylko płciowych, ogólnego stanu zdrowia, kondycji psychicznej, witalności i wieku potencjalnych rodziców. Wykazano z całą pewnością, że niekorzystny wpływ wywierają: nadmierny stres, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa dieta, stosowanie niektórych leków, używki. Coraz częściej bywa tak (obecnie w 20% przypadków), że wszystkie wyniki zleconych badań są w normie i nie można ustalić przyczyny niepłodności. Część par decyduje się wtedy skorzystać z metod wspomagających płodność, na przykład procedury in vitro.

W każdym przypadku niepłodności, niezależnie od jej rodzaju i wybranej metody leczenia, zaleca się zmianę trybu życia, diety i suplementację substancji, których może nam brakować, a które zwiększają szansę na poczęcie dziecka. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni nauczyć radzić sobie ze stresem, uprawiać umiarkowaną aktywność fizyczną, a w ich diecie powinny znaleźć się witaminy, antyoksydanty, kwasy omega-3 i mikroelementy. Pozytywne zmiany stylu życia należy wprowadzić co najmniej pół roku przed rozpoczęciem starań o dziecko.

Produkt Astragalus Newlife wychodzi naprzeciw parom pragnącym powiększyć rodzinę. W jednej tabletce znajduje się kilka substancji aktywnych, co znacząco ogranicza konieczność przyjmowania kilku tabletek dziennie. Korzyści z jego stosowania odniosą oboje przyszli rodzice.

Astragalus

Podstawowym składnikiem suplementu Astragalus Newlife jest wyciąg z korzenia traganka błoniastego (Astragalus membranaceus), znanego i stosowanego od wieków w medycynie chińskiej. Jest to jeden z najsilniejszych adaptogenów, który zwiększa witalność i sprawność psychofizyczną organizmu, dodaje energii, a jego silne działanie antyoksydacyjne zapobiega uszkodzeniu komórek i tkanek, włączając w to także tkankę jajników i jąder. Nie bez znaczenia jest również działanie wspomagające krążenie tkankowe, warunkujące prawidłowy dowóz tlenu i glukozy do komórek. Poprawa mikrokrążenia w błonie śluzowej macicy zwiększa szansę na prawidłową implantację zarodka. Ogromne znaczenie przypisuje się także działaniu antyoksydacyjnemu i przeciwstarzeniowemu, dzięki któremu Astragalus może zwiększać odsetek cykli owulacyjnych, poprawiać jakość komórek jajowych i plemników oraz zwiększać ruchliwość plemników. Wykazano, że stres oksydacyjny przyczynia się do obniżenia jakości komórek płciowych. Według danych z literatury medycznej wyciąg z Astragalusa jest jedynym produktem roślinnym z udokumentowanym klinicznie korzystnym wpływem na jakość nasienia. Wykazano również, że Astragalus przeciwdziała skutkom tkankowego niedoboru estradiolu i progesteronu. Dlatego jest wykorzystywany w leczeniu endometriozy, zespołu policystycznych jajników i objawów pomenopauzalnych.

Astragalus a inne czynniki wspomagające płodność

Pozytywne interakcje między Astragalusem a innymi substancjami aktywnymi mogą prowadzić do wzajemnego nasilania ich działania wspomagającego płodność. Do takich substancji należą  L-metylofolian wapnia, jony cynku oraz inozytol. Połączenie ich z Astragalusem zwiększa efekt terapeutyczny poszczególnych składników. Ważne jest także, że taki preparat złożony może być z powodzeniem stosowany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Foliany regulują procesy podziału komórek, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju tkanek łożyska i płodu. Wczesna suplementacja folianów (witaminy B9) zapobiega powstawaniu wad układu nerwowego płodu. Należy ją rozpocząć co najmniej 6 tygodni przed planowaną ciążą i kontynuować w okresie karmienia. W suplementacji folianów stosuje się powszechnie kwas foliowy. Jednak u około 50% pacjentów kwas foliowy nie jest przekształcany do jego aktywnej postaci z powodu defektu enzymu odpowiedzialnego za ten proces. Problem ten można ominąć podając od razu formę aktywną, jaką jest właśnie L-metylofolian wapnia zawarty w produkcie Astragalus Newlife.  Dodatkowe korzyści wynikające z suplementacji folianów to: zwiększenie produkcji komórek krwi w szpiku kostnym, aktywacja układu immunologicznego, poprawa nastroju, pamięci, redukcja napięcia, lęku, uczucia zmęczenia i znużenia.

Cynk jest jednym z najważniejszych mikroelementów w organizmie człowieka. Od jego obecności zależy działanie ponad 200 enzymów. Nie może być magazynowany, dlatego tak ważne jest jego codzienne dostarczanie z dietą i/lub w postaci suplementacji. Ten ważny mikroelement wykazuje działanie antyoksydacyjne, hamując produkcję wolnych rodników tlenowych, u pań reguluje przebieg cyklu menstruacyjnego, warunkuje owulację i funkcję endometrium czyli błony śluzowej wyściełającej macicę. Niedobory cynku przyczyniają się do zahamowania wzrostu i rozwoju komórek jajowych. Wspomagając układ immunologiczny oraz pomagając w usuwaniu metali ciężkich, zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia. Cynk stoi także na straży prawidłowych podziałów komórek, jest więc niezbędny do rozwoju zarodka. Zapewnia także prawidłowy rozwój zarodka. Cynk jest szczególnie ważny w diecie przyszłego taty, ponieważ znacząco wpływa na prawidłowe funkcjonowanie jąder. Dowiedziono, że nawet krótkotrwały niedobór tego mikroelementu zmniejsza poziom testosteronu oraz jakość i objętość nasienia. Cynk wspomaga także prawidłową czynność wydzielniczą gruczołu krokowego i działa przeciwbakteryjnie w obrębie układu moczowego.

Inozytol (witamina B8) działa pozytywnie na płodność kobiet i mężczyzn. U pań zwiększa odsetek i regularność cykli owulacyjnych, poprawia jakość komórek jajowych i poprawia stan pacjentek z zespołem policystycznych jajników. Podawanie inozytolu zwiększa stężenie progesteronu w fazie lutealnej cyklu oraz zmniejsza stężenie wolnego testosteronu, czyli zwiększa szansę na poczęcie i prawidłowy rozwój zarodka. W procedurach rozrodczości wspomaganej inozytol zwiększa odsetek ciąż po transferze. Natomiast u kobiet niebędących w ciąży witamina B8 zmniejsza objawy napięcia przedmiesiączkowego. Inozytol warto stosować także u panów. Jego niedobór może bowiem prowadzić do zmniejszenia produkcji testosteronu, niepłodności i impotencji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *